Fener alayları, gece yürüyüşlerİ meşale'sİz olmaz

İş insanı

BLOG

 • image description

  YERLİ MALI KULLAN...

  YERLİ MALI KULLAN...
  ----
  Bu meşaleleri biz yapıyoruz. Küçükte olsa yaptığımız işi seviyoruz. Onun büyük bir ihtiyacı karşıladığını biliyoruz çünkü. Yaptığımız işi Patentle korumaya da almıştık biliyorsunuz. Ama ara ara tespit edemediğimiz emek hırsızları kopyalamaya, taklit etmeye devam ediyor. Tespit ettiklerimizin canına ot tıkıyoruz, mülki haklarda hassas savcı hakimlerimize teşekkür ederiz. Çoğunu biz üretiyor olsak ta yine de siz lütfen karton masuradan mamul yakıtı fitili içinde benzer ürünler görürseniz mesenger adreslerimizden bizi bilgilendirin lütfen.
  Bu gün meşalelerimizle Silivri CHP yürüdü. Çok güzel bir fener alayı oldu. Teşekkürler Silivri. Meşaleyle ilgili sayfamızdan ulaşabilir, bilgi alabilir , sipariş verebilirsiniz.
  ...

 • image description
 • image description

  FİBER MEŞALE FİTİLİ....

  • 7 yıl önce

  FİBER MEŞALE FİTİLİ...
  ---
  Meşalelerimizi yep yeni bir fiber fitil ile donattık. Tabiiki bununda koruması bizde. Bir çelik yay etrafi pamuk iplikle dokunmuş, içi emici yanmaz fiber malzeme ile doldurulmuş.Böylece fitinin de yanması sorunu bitmiş oluyor, güçlü bir emici olduğu için rüzgarda yağmurda sönmüyor , daha güçlü yanıyor....

 • image description

  meşale fikri nereden doğdu,

  • 4 yıl önce

  meşale fikri nereden doğdu, bambu meşale, gösteri meşalesi, meşale fitili, https://www.gosterimesalesi.com/
  Cumhuriyet Bayramı öncesi idi bir belediyeye düştü yolum. Girişteki hangar gibi salonda hummalı bir çalışma, onlarca kişi arı gibi çalışıyor. Sanırım 5000 bambu meşale alınmış, haznelerine yakıt dolduruluyor, ve yakıtların dökülmemesi için kolilerin içine dikine yerleştiriliyor. Kazar biri düşse, diğerleri de düşüyor, yerler sıvı yakıta bulanıyor. Sonra paspas, yerler iyice kurusun diye gazete kağıtları yayılmış, Bir yangın faciasına resmen davetiye çıkarılıyor. Hele bir de mukavvalara sıvanmış Atatürk dövizleri bambu meşalelere iliştiriliyor ki , bambu kamışlar bazen el kesiyor, yara bandı koşuşturması tam bir curcuna!
  Evet görkemli bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması, fener alayı için katlanılması kaçınılmaz bir işkence!
  Bu böyle olmaz diye düşündüm...
  Nasıl bir çözüm üretebilirim diye düşündüm. İşte yakıtı fitili içinde meşale fikri buradan doğdu.
  Bambu kamış el kesiyor, yaralanmalara yol açıyordu, hafif , estetik bir masura bu işi halledebilirdi. Yağmurlu havalarda masura erirdi. Aliminyum folyo ile kaplayarak yağmura, suya ve ateşe dayanıklı, metal görünümlü güzel bir gövde elde ettik.
  Üst kısımda yakıt haznesi görevi görecek kapaklı bir tüp, içine özel örgülü fitil de ekleyince meşale tamamlandı.
  Yürüyüş kollarında Dövizlere arkadan bakılınca boş bir sayfa, çirkin, anlamsız bir görüntü vardı. Çift taraflı döviz fikride buradan doğdu. Artık kortejin neresinden bakılırsa bakılsın, yürüyüşün amacını ve mesajlarını güzel veren fotoğraflar vardı.
  Üstelik bambu meşalelerin hepsi ithal ürünlerdi...
  Ve tabii ki ilk yaptığımız iş, bir patent ofisinin yolunu tutmak oldu. Bazıları bunun patenti mi olur deyip taklidin yapmaya çalıştı. Boylarının ölçüsünü aldılar tabii ki.
  Şimdi önümüze bakacağız, meşalemizi tanıtacağız, kullanımını yaygınlaştıracağız. Diğer hikayeleri de bu blog ta önümüzdeki günlerde yazmaya devam ederiz, kalın sağlıcakla..
  https://www.gosterimesalesi.com/

 • image description
 • image description

  toptan satış

  • 4 yıl önce

VİDEO GALERİ

Fikir sahibi olmak için videolara göz atın

tanıtım videosu
meşale
meşaleli yürüyüş..

0 507 241 39 44

Soru ve önerilerinizi WhatsApp'tan bana yazabilirsiniz.

Formunuz iletilmiştir. Teşekkür ederiz.
Submit